התנדבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים - מעשים טובים

התנדבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

התנדבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

לא קל לגדל ילד עם צרכים מיוחדים. העומס הנפשי, המעמסה הכלכלית, הקשיים הלוגיסטיים וההתמודדות היומיומית עם החברה שאינה מקבלת אליה בקלות את מי ששונה ממנה, כולם מכבידים מאוד על הילדים ועל משפחותיהם.

בישראל גדלים אלפי ילדים עם צרכים מיוחדים ממגוון סוגים: ילדים עם לקויות שמיעה או ראייה, ילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, ילדים המרותקים לכסאות גלגלים או למיטותיהם בשל תאונה או מחלה ועוד. למרבה המזל, יש מי שמסייע להם ולמשפחותיהם. אלו הם העמותות והמתנדבים הפועלים ללא לאות על מנת לשפר את איכות החיים של הילדים המיוחדים, פועלים למען העלאת המודעות בציבור לקבלת השונה ועוד.

ארגונים שבמסגרתם ניתן להתנדב למען ילדים מיוחדים

ארגון קשר

"קשר" הוא ארגון המגדיר את עצמו כבית עבור המשפחות המיוחדות ופועל לחיזוק מעמדם של הורים ומשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, לפיתוח שירותים, קידום ומיצוי זכויות. הארגון מפעיל מרכזי מידע, הכוונה, קבוצות תמיכה, ייעוץ, ליווי והדרכת הורים, תכניות לאחים/אחיות וסבים/סבתות ועוד. במקביל, מפעיל הארגון פרוייקטים חברתיים שמטרתם להעצים את ההורים והמשפחות המיוחדות.

כנפיים של קרמבו

יש הרבה תנועות נוער בישראל ובעולם, אבל רק אחת המיועדת באופן שווה לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים. כנפיים של קרמבו חרטה על דגלה את המטרה ליצור מקום ומשמעות לכל אדם, ובכל פעולה של התנועה משתתפים יחד למעלה מ-5000 ילדים ובני נוער בגילאי 7-21, סופגים ערכים ועושים למען הקהילה.

עמותת שמחה לילד

שמחה לילד היא עמותה הפועלת לסיוע לילדים חולים במחלות שונות לכל אורך תהליך האשפוז בבית החולים והשיקום שלאחריו, בניית סביבה חברתית מתאימה לילדים ומענה לקשת מגוונת של צרכים, הן של הילדים והן של בני משפחותיהם.

עת לעשות

עמותה הפועלת למען ילדים עם נכויות, שיתוק מוחין, אוטיזם, תסמונת דאון ואחרות. שירותי העמותה ניתנים על ידי מאות בני נוער, ללא תשלום, לכ-200 משפחות, מתוך מטרה לאפשר להן לקחת פסק זמן מן ההתמודדות היומיומית ולחזק את הלכידות המשפחתית.

אלי"ע

הארגון לקידום ילדים עם עיוורון ולקויות ראייה מפעיל מגוון תכניות המיועדות ילדים עיוורים או עם לקויות ראייה בגיל הרך, וכיום משרת מאות ילדים בשלושה מרכזים בארץ: באר שבע, ירושלים ופתח תקווה.

אירועים למען ילדים מיוחדים

מדי שנה מתקיים אירוע התרמה ענק למען ילדים עם צרכים מיוחדים בחסות ארגון וראייטי ובשיתוף זכיינית ערוץ 2, "רשת". האירוע מתקיים במתכונת של יום שידורים מיוחד, ששיאו הוא בערב חגיגי המשודר בערוץ 2; במסגרתו מופיעים מיטב אמני ישראל והצופים נקראים לתרום למען הילדים. כספי התרומות משמשים למימון טיפולים רפואיים ופארארפואיים, רכישת עזרים כגון כסאות גלגלים, מכשירי שמיעה ומשאבות אינסולין ועוד.

אירוע התרמה אחר, גם הוא מתקיים מדי שנה, מוקדש לקידום ילדים אוטיסטים והוא בחסות העמותה לילדים בסיכון. השנה, לדוגמה, הופיעו באירוע קרן פלס ורמי קליינשטיין במופע שהכנסותיו סייעו לילדים אוטיסטים בלמעלה מ-200 גנים טיפוליים בכל רחבי הארץ.

מתנדבים מספרים

עינת, 17.5, חולון: "אני חונכת בכנפיים של קרמבו כבר שנה שניה, ואין לי מילים לתאר עד כמה אני נהנית מכל פעולה. הילדים האלה פשוט מדהימים. בזכותם בחרתי לעצמי מסלול בחיים, וארצה לעסוק בחינוך מיוחד אחרי שאשתחרר מהצבא".

טל, 37, טבריה: "יש לי ילד עם לקות שמיעה שגם מאובחן על הספקטרום, ואני חבר בקבוצה בשם פורום הורים לילדים מיוחדים טבריה עם הורים נוספים לילדים עם צרכים מיוחדים. יחד, אנחנו פועלים במגוון מישורים למען הילדים המיוחדים שלנו ובכלל, וההישגים שלנו גורמים לי לסיפוק רב ותחושת שליחות."

 

כישורים

פורסם ב

ינואר 11, 2017

4 תגובות

 1. טליה לוי

  שלום,
  אשמח מאוד לעזור בהתנדבות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אם יש פעילות כלשהי שאתם עושים בפורים, אשמח שתעדכנו אותי בנייד –
  054-2176439
  או למייל. תודה

  השאר תגובה
 2. טל חסון

  אשמח לשמוע על התנדבות

  השאר תגובה
  • daniel

   היי טל,
   אנחנו לא מייצגים אף אחד מארגוני ההתנדבות שאוזכרו במאמר, אבל אם תפנה אליהם אני בטוח שישמחו לקבל את ההתנדבות שלך.
   בהצלחה.

   השאר תגובה
  • ליגל

   היי אני מנהלת גן תקשורת בשיכון דן בצפון ת"א, הגן מכיל 8 ילדים מתוקים על רצף האוטיסטי בכל רמות התפקוד עם צוות חם ואוהב. במידה ומעניין אותך מוזמנת להצטרף ולהתנדב בגננו. תצרי קשר ישירות איתי, ליגל 0526601908

   השאר תגובה

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *