התנדבות עם בעלי חיים - מעשים טובים

התנדבות עם בעלי חיים

התנדבות עם בעלי חיים

יש אנשים העושים למען אנשים אחרים, ויש שעושים למען יצורים חיים אחרים הנמצאים מסביבנו: בעלי החיים. ארגונים, עמותות ומתנדבים בכל רחבי הארץ פועלים יחד על מנת לבצע פעילויות חינוך והסברה, לסרס ולעקר, לאמץ ולטפל בבעלי חיים מכל הסוגים, מחיות משק ועד חיות מחמד, וחלק ניכר מהם משקיע גם מאמץ לא מבוטל במציאת בית חם, קבוע וראוי לבעלי החיים.

ארגונים שבמסגרתם ניתן להתנדב למען בעלי חיים

עמותת גג לחיות
גג לחיות היא בית מוגן לבעלי חיים שננטשו, הפועלת לרווחתם של כלבים וחתולים תוך טיפול צמוד של וטרינר. פעילות העמותה ממומנת באמצעות תרומות והכנסות מטיפולי מרפאה לבעלי חיים, בהם חיסונים, סירוסים ועיקורים במחירים מסובסדים.

עמותת חי משק
העמותה למען חיות משק פועלת לשיפור רווחתן של תרנגולות בלולים, להפסקת פיטום אווזים, שינוי תנאי גידול והזנת עגלי חלב, הפסקת המתת אפרוחים זכרים ועוד. חי משק הייתה העמותה שהובילה את יצירת תו האיכות לביצי חופש הנהוג כיום.

העמותה לשיקום חיות גדולות
עמותה העוסקת בשיקומן והצלתם של בעלי חיים ושימוש בהם למטרת טיפול, שיקום, עזרה ותמיכה לנכים, מכורים ונפגעים, כולל בילדים עם קשיי תפקוד, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם, תסמונת דאון, ניוון שרירים ועוד. בנוסף, העמותה מקיימת סדנאות בנושא התעללות בבעלי חיים.

הכל חי
עמותת הכל חי חרטה על דגלה חינוך ועשייה למען בעלי חיים בכלל ולמען סוסים בפרט. לאחר שמאבק העמותה בסוסי אלטעזאכן נשא פרי, היא עוסקת כיום בקידום חקיקה שתשים סוף לתעשיית מירוצי הסוסים בישראל. זאת לצד פעילויות חינוך הומאני במגזר היהודי והערבי, פעילויות הצלת בעלי חיים שננטשו באיזורי מלחמה (כגון צפון הארץ במהלך הפגזות החיזבאללה).

עמותת משמר בעלי החיים
העמותה פועלת לאכיפת חוק צער בעלי חיים ותקנותיו על ידי יחידות של מתנדבים בשטח, אשר מטפלים במקרים של הזנחה והתעללות תוך מתן מענה לפניות הציבור. משמר בעלי החיים היא העמותה היחידה בישראל אשר פועלת במודל של שילוב פעולות אכיפת חוק לצד חינוך והסברה.

אירועים למען בעלי חיים

המודעות ההולכת וגוברת לסבלם של בעלי החיים מביאה עמה גם יותר ויותר אירועים למען בעלי חיים. אחד מהאירועים הללו נערך בסוף דצמבר 2016 מטעם עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים, ובמסגרתו התקיים מרתון הופעות מוזיקליות במועדון הפסאז' שברחוב אלנבי בתל אביב. האירוע, תחת הכותרת Live! For Life, כלל הופעות של מיטב המוזיקאים והדי-ג'ייז, בהם דניאלה תורג'מן, רייסקינדר ודה פז בנד, וכל הכנסותיו קודש למלחמה בהתעללות בבעלי חיים במשקים תעשייתיים.

אירוע אחר התקיים במהלך חודש מרץ במשכן הכנסת: יום זכויות בעלי חיים, שהתקיים ביוזמת עמותת תנו לחיות לחיות במרץ 2016. באירוע נדונו בדיונים פרלמנטריים נושאים מגוונים כגון ניסויים בבעלי חיים, שיפור תנאיהן של תרנגולות בלולים ובכלובים, חמלה כלפי בעלי חיים במערכת החינוך, כלבים משוטטים בבסיסי צה"ל ועוד. במהלך היום כובדו חברי הכנסת בכיבוד טבעוני, ובשיאו התקיים אירוע של השדולה להגנת בעלי חיים, בנוכחות שרים, חברי כנסת ואשת ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו.

מתנדבים מספרים

אפרת, 27, ירושלים: "לפני חמש שנים טיילתי בפארק וראיתי חברה שמטיילת עם כלבה מוזנחת. שאלתי אותה לגביה, והיא סיפרה לי על ההתנדבות בהסגר. החלטתי ללכת על זה גם, ולא דמיינתי שזה יהפוך לדבר כל כך מרכזי בחיים שלי. היום אני משקיעה בהתנדבות עם כלבים יומיים בשבוע".

דניאל, 23, חדרה: "תמיד אהבתי חתולים. ברגע שפתחו עמותה בחדרה, קפצתי על ההזדמנות ומאז אני שם. אימצתי כבר שלושה חתולים בעצמי, והלוואי שיכולתי יותר."

 

כישורים

פורסם ב

ינואר 11, 2017

תגובת אחת.

  1. רביד

    אני מחפשת עבור הבן שלי הלומד בחינוך ביתי מקום שיוכל להתנדב בו בטיפול בבעלי חיים.
    אשמח לעזרה

    רביד

    השאר תגובה

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *