אורני פטרושקה - מעשים טובים

אודות אורני פטרושקה

אורני פטרושקה הוא יזם הייטק ואיש עסקים ישראלי אשר חתום על ייסודן של מספר חברות בתחום ההייטק והטכנולוגיה, הידועה ביניהן היא חברת כרומטיס. כיום הוא עוסק בעיקר בפעילות ציבורית ובעשייה חברתית.

פרטים אישיים וקריירה

פטרושקה נולד בשנת 1958 וגדל בקריית אונו. לאחר סיום לימודיו בתיכון התגייס לצה"ל ושירת בתפקיד טייס קרב בחיל האוויר. משהשתחרר משירות צבאי, סיים תואר ראשון בהנדסת חשמל מן הטכניון ותואר שני בהנדסת חשמל מאוניברסיטת קורנל שבארה"ב.. 

את הקריירה העסקית שלו החל בשורת תפקידים בחברה בתחום מערכות האופטיות בארה"ב. בשנת 1993 פנה ליזמות טכנולוגיות כשייסד יחד עם רפי גדרון חברה בשם סקורפיו. החברה נמכרה בשנת 1996 לחברת US Robotics תמורת 72 מיליוני דולרים.

אך זה לא היה האקזיט האחרון של פטרושקה. בשנת 1997 הקים במשותף עם גדרון חברת טכנולוגיה בשם כרומטיס נטוורקס, שעיקר עיסוקה היה בציוד לתקשורת אופטית. בשנת 2000 נמכרה החברה לחברת לוסנט האמריקאית, הגדולה בעולם בתחום ייצור ציוד תקשורת, בעבור כ-4.8 מיליארדי דולרים. היה זה האקזיט הישראלי הגדול ביותר באותה תקופה. 

מאז עסק פטרושקה בנושאים הקשורים לאנרגיה חלופית והיה שותף לייסוד מספר חברות נוספות בתחום זה, כגון "פרסיד" שהוקמה ב-2005 ומתמחה בסטארטאפים בתחום האנרגיות החלופיות.
.