שרי אריסון - מעשים טובים

בעסקיה השונים מיישמת אריסון ערכי קיימות ואקולוגיה, ובשנת 2010 אף נבחרה במקום השני ברשימת המיליארדרים הירוקים בעולם של מגזין פורבס. אותו מגזין אף דירג את אריסון בשנת 2011 במקום ה-57 ברשימת הנשים החזקות בעולם, והיא הישראלית היחידה שזכתה להתברג לדירוג יוקרתי זה.

נוסף להיותה אשת עסקים, שרי אריסון היא גם סופרת. בין ספריה: "לידה", אוטוביוגרפיה המשולבת בהשקפות רוחניות; "לממש את הטוב שבך", רב מכר אודות עשייה חיובית מתוך מטרה לחולל שינוי לטובה באנשים ובעולם; ו"מודל עשיית הטוב" שהפך לרב מכר בישראל ובארצות הברית מיד עם הוצאתו לאור.

יום המעשים הטובים

בשנת 2006, במימון קבוצת אריסון ובאמצעות רשת הקשרים הענפה של ארגון רוח טובה, יזמה אריסון יום אחד בשנה בו כל אזרחי ישראל נקראים לעשות מעשה טוב למען הזולת, החל מחיוך לעוברים ושבים בבוקר ועד שיפוץ גנים והפנינג לבעלי צרכים מיוחדים. יום המעשים הטובים זכה להצלחה הולכת וגוברת בישראל ואף חצה את הגבולות והפך ליום של עשייה חברתית ערכית חיובית למען הכלל בכל העולם.

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות שרי אריסון

שרי אריסון נולדה בארה"ב בשנת 1957, והיא ביתו של המיליארדר הישראלי-אמריקני תד אריסון והיורשת של חלק ניכר מהונו של אביה, מה שהפך גם אותה למיליארדרית בעצמה. לציבור הישראלי שמה מקושר בעיקר לבנק הפועלים שבבעלותה וליום המעשים הטובים שיזמה בשנת 2006, אשר צבר תאוצה גם בישראל וגם בחו"ל והפך ליום עולמי של עשיית טוב למען הזולת.

עם זאת, אריסון היא גם בעליה של חברת חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם, קרניבל, ובנוסף היא יו"ר קרן אריסון ובעליה של חברת שיכון ובינוי, תעשיות מלח "לישראל, וארגוני "מהות החיים", "רוח טובה" (העמותה המפעילה את יום המעשים הטובים בישראל) ו"כולנו יחד.

אשת עסקים, סופרת ופילנתרופית

בשנת 1991 החליט תד אריסון לעלות לישראל עם אשתו וביתו שרי, ומשעלו ארצה הקימו קרן משפחתית, אשר כיום הינה בעלת נכסים והשקעות בהיקפים עצומים ותורמת מדי שנה כ-25 מיליוני דולרים למוסדות שונים ומגוונים בישראל, בהם מוסדות בתחומי האמנות, הבריאות, ספורט וחינוך. כמו כן מפעילה הקרן את הארגונים מהות החיים, כולנו אחד ורוח טובה.

שרי אריסון