רוני דואק - מעשים טובים

אחד מהם, לדוגמה, היה פרוייקט על"ה, עסקים למען הקהילה, אשר סייע לחברות עסקיות בניהול מעורבותן החברתית באופן מיטבי ומתקדם. כיום, פרוייקט על"ה מלווה עשרות חברות בארץ ובעולם ומסייע להן לנהל את שותפויותיהן החברתיות מתוך שאיפה ליצור חברה מאוזנת וצודקת יותר. 

פרוייקט נוסף שמופעל על ידי ציונות 2000 הינו "עיר בשינוי", לשיפור איכות החיים, העצמה קהילתית ופיתוח הון חברתי ביישובים. פרוייקט אחר הוא "עשינו עסק", המטפל בבני נוער בסיכון על ידי הקמת מיזמים חינוכיים ועסקיים.

מרכז שיתופים

בשנת 2006 ייסדו רוני דואק ומספר שותפים מארגוני ציונות 2000 ואחרים את מרכז "שיתופים" לקידום החברה האזרחית. זהו בית מקצועי ומאגר של ידע המשמש את קהילות החברה האזרחית, ביניהן ארגונים מן המגזר השלישי, התארגנויות אזרחיות, שותפויות חברתיות ופילנתרופים. המרכז פועל למען חיזוק החברה האזרחית על ידי פיתוח של ניהול חברתי, עידוד פילנתרופיה פרטית וקידום של שיח בין מגזרי.

בין היתר, מסייע המרכז למנהלים חברתיים בפיתוח תורת ניהול, מפגשי למידה והנגשת ידע, תוך שיתוף מניסיונם של מומחים בתחומים שונים ושל מנהלים אחרים; המרכז גם מספק תשתית לשולחנות עגולים בהם נערך שיח שוויוני ושקוף בסוגיות חברתיות, ומקדם שיח אפקטיבי בין המגזר הממשלתי, המגזר העסקי והמגזר החברתי תוך שיתוף ידע, ניסיון ומתודולוגיות ייחודיות; כמו כן מעודד המרכז בעלי הון ופילנתרופים להשקיע באופן אחראי ואפקטיבי, על ידי מפגשי ייעוץ ולמידה והעלאת מודעות ציבורית; ולבסוף, מרכז שיתופים מקדם מיזמים לאומיים ומפתח מרחבי השפעה לארגונים חברתיים.

תנועת עורו

בשנת 2010 הקים דואק תנועה חברתית, "עורו", שמטרתה הייתה ליצור לחץ על קובי מדיניות בכדי להוביל לשינוי בנושאים בעלי חשיבות לאומית, כגון שלטון החוק, שוויון הזדמנויות בחינוך ושוויון בנטל.

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות רוני דואק

רוני דואק הוא איש עסקים ישראלי, פילנתרופ ויזם חברתי, אשר ייסד שורת מיזמים חברתיים למען הקהילה. בעבר כיהן בשורה של תפקידים ציבוריים, ביניהם יושב הראש של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, יושב הראש הישראלי של כנס הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה בירושלים, חבר ועד מנהל של קרן רש"י ועמית כבוד במכון העיצוב שנקר.

פעילות למען הקהילה

בשנת 1990 ייסד רוני דואק את ארגון "אח-שב", עמותה שפעלה למען עולים מאתיופיה וברית המועצות לשעבר. במסגרת פעילות העמותה נהנו העולים, אשר שוכנו באתרי קרוואנים, מהקמתם של מרכזים קהילתיים שנועדו להעניק להם אפשרויות תרבות ופנאי.

בשנת 1991 הקים דואק מיזם עסקי חדשני בשם "ענבי אילת", בשיתוף עם קיבוץ אילות שבערבה, במסגרתו הוקם כרם ענבים בנגב. בהמשך ייסד את חברת "כרמי ערבה" שפועלת למען שימור מבנים היסטוריים ויזמות תיירותית בנגב ובערבה.

בשנת 1994 ייסד דואק את תכנית "אלטרנתיב", שפעלה על מנת למנוע שימוש בסמים. בעקבות שיתוף פעולה פורה עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול הפכה אלטרנתיב לתכנית דגל של הרשות, ועד היום השתתפו במסגרת הסדנאות שלה מעל 300,000 בני נוער, במוסדות חינוך ובמסגרות חינוכיות בכל רחבי הארץ.

עמותת ציונות 2000

אחר רצח רוה"מ יצחק רבין בשנת 1995, יזמו דואק וקבוצת חברים את הקמתה של עמותת "ציונות 2000" לשינוי חברתי. העמותה שמה לה למטרה לפתח תרבות של אחריות אישית וחברתית, וזאת באמצעות ליווי ועידוד ארגונים מעורבים בקהילה, הקמת פרוייקטים חברתיים חינוכיים ועוד.

עמותת ציונות 2000 הפכה לאחד מהארגונים החברתיים המובילים בארץ, ולאורך שנות פעילותה רתמה למען מטרתה אלפי מתנדבים, אנשי חינוך, אנשי עסקים, פילנתרופים וחברות עסקיות, ובעזרתם הקימה פרוייקטים רבים ברחבי המדינה.

רוני דואק