אייל גורה - מעשים טובים

השקעה בקהילה

בנוסף למיזמים המגוונים והשקעות בקרנות הון סיכון, אייל גורה מקפיד גם לתת בחזרה לקהילה. בין היתר הוא חבר בועד המנהל של ארגון "לתת", הפועל לצמצום העוני בישראל וליצירת חברה ישראלית צודקת יותר, באמצעות סיוע לנזקקים, עידוד ערבות הדדית ונתינה בחברה וניסיונות להוביל שינוי בסדרי העדיפויות הלאומיים.

כמו כן גורה הוא אחד ממייסדי "תובנות בחינוך", מיזם ייחודי שמטרתו לאפשר למנהלי ומנהלות בתי ספר בישראל לחולל מהפכים חינוכיים וחברתיים במוסדות החינוך שתחת ניהולם. "תובנות בחינוך" מסייע למנהלים ומנהלות לפתח את תפיסת המנהיגות והיזמות החברתית, וכך מעודד אותם ליצור מענה לצרכי התלמידים מכל ההיבטים – לימודיים, רגשיים וחברתיים.

בנוסף, גורה משמש בהתנדבות כיועץ בארגון "תמורה", קרן המחברת בין יזמים ומשקיעים לבין תכניות חינוך בכל רחבי המדינה. "תמורה", שנושאת דגל של אחריות חברתית, מציעה מודל חדשני המעודד חברות סטארט אפ שונות לתרום לקהילה. זאת על ידי הכפלת ההשקעות החברתיות שלהן, תוך מתן מענקים הזהים לתרומתם של חברות או אנשים פרטיים. כך מתאפשר לחברות סטארט אפ שעשו אקזיט מוצלח, נמכרו או הונפקו, לתרום מרווחיהן לטובת עמותות המתמקדות בחינוך.

אודות אייל גורה

אייל גורה הוא יזם ישראלי ומשקיע הון-סיכון. מאחוריו רקורד עשיר של השקעות ומיזמים עסקיים מוצלחים, ועם זאת הוא גם משקיע מהונו ומזמנו למען מטרות הקרובות לליבו.

קריירה

אייל גורה נולד בחיפה, וכבר מגיל צעיר הפגין חושים עסקיים מפותחים. עוד כילד עבד בניכוש עשבים, ניקוי חלונות ומכירת פרחים, ובמקביל קרא ספרים בנושא מנהל עסקים והחל לתכנן את עתידו הכלכלי. לאחר שהשתחרר משירות צבאי נרשם גורה ללימודי מנהל עסקים במרכז הבינתחומי שבהרצליה.

כחלק מתכנית יזמות במסגרת לימודיו, הקים גורה סטארט אפ בשם "פיקסקאוט", שהציע פתרון טכנולוגי לבעליהן של תמונות לסרוק את רשת האינטרנט תוך חיפוש ואיתור הפרות של זכויות היוצרים שלהם. החברה נמכרה בשנת 2011 לבנק התמונות גטי אימג'ס ב-20 מיליון דולר.

בתהליך הפיתוח של האלגוריתם של פיקסקאוט, פותחה גם טכנולוגיה המאפשרת פרסום על גבי תמונות תוך חלוקת רווחים בין בעל התמונה למפרסם, מה שהוביל את גורה לייסד חברה נפרדת, "פיקסאפ". גם חברת הבת נרכשה בשנת 2011, הפעם על ידי Ybrant ההודית, בעבור 15 מיליון דולר.

בשנת 2009 היה אייל גורה שותף להקמתו של פרוייקט חדש, הפעם בתחום המתנות, שהיה אחד הראשונים לשלב מסחר ורשתות חברתיות. הפרוייקט זכה להתעניינות הן מצד לקוחות והן מצד חברת איביי העולמית, שרכשה אותו בעבור למעלה מ-20 מיליון דולר.

בשנת 2012 הצטרף גורה כשותף עצמאי אל קרן פיטנגו, היא קרן ההון-סיכון הגדולה בישראל. בקרן פיטנגו היה גורה אמון על איתור השקעות בחברות סטארט אפ צעירות והשקעות בחברות בתחומי הסלולר, המדיה והאינטרנט. בין היתר היה גורה שותף להשקעות בחברות סטארט אפ שזכו להצלחה כגון טאבולה Medisafe , Ubimo , AppsFlyer ו-Formulabs.

בשנת 2014 פרש גורה מקרן פיטנגו על מנת לייסד את חברת Zebra Medical Vision, והוא מכהן כיושב הראש שלה עד היום. זהו סטארט אפ בתחום הדימות הרפואי, המספק פלטפורמות לניתוח של נתונים קליניים ותוצאות של בדיקות דימות רפואי לחברות המספקות שירותים רפואיים בכל רחבי העולם, וזאת תוך שימוש בביג דאטה – מסד נתונים ענק. בעזרת יכולות הניתוח של חברת Zebra-Med, ניתן לזהות חולים הנמצאים בסיכון לחלות במחלות מסוימות, ביניהן מחלות העלולות לסכן חיים, להציע טיפול מונע ולשפר את הטיפול הניתן להם.

אייל גורה