אבנר סטפק - תורמים - מעשים טובים

עשייה למען הקהילה

אבנר סטפק אמנם מוביל בית השקעות מצליח וסוגר עסקאות בהיקפים של מיליארדי שקלים, אולם אינו שוכח את השכבות החלשות בחברה ומקפיד לדאוג להן. הוא תורם למספר עמותות בתחומי החברה והחינוך, תוך שימת דגש מיוחד על צמצום של פערים חברתיים, ומעדיף לתמוך בעמותות אלה למספר שנים ולא באופן חד פעמי או לתקופה קצרה. פעילותו הפילנתרופית מתמקדת פחות במעשי צדקה ויותר ביצירה של תשתית ארוכת טווח ותמיכה בעמותות וארגונים המחוייבים לשינוי חברתי.

בראש ובראשונה הוא יישם את תפיסת העולם ההתנדבותית שלו בחברה שבבעלותו, מיטב-דש, עת שילב בין העובדים בחברה גם עובדים עם מוגבלות בשמיעה המשתלבים בשירות הלקוחות בצ'אט, במסרונים ובמייל. כמו כן התעקש לתת אופציות של בית ההשקעות לכל עובדי החברה, גם לעובדי התחזוקה והניקיון שביניהם. ככלל, גובה התרומה האישית שלו עומד על כשליש מכלל תרומות בית ההשקעות שהוא עומד בראשו.

בנוסף היה סטפק שותף להקמת המיזם "עסק שווה", המקדם תעסוקה של אנשים עם מוגבלויות בשיתוף משרד הכלכלה ועמותות שונות. כמו כן הוא מתנדב שנים רבות באופן אישי במסגרות שונות, ביניהן עמותת מידות העוסקת בדירוג של עמותות, עמותת "אור שלום" המחברת בין תינוקות בסיכון למשפחות אומנה, ועמותת אלי"ע הפועלת למען ילדים עם מוגבלויות בראייה. 

במקרה של עמותת אלי"ע למשל, פעילותו של סטפק מסייעת להפעיל גני ילדים בירושלים, באר שבע ופתח תקווה, וכן לשפר ולשדרג את הפעילויות המוצעות לילדים ואת החוויות שהם מפיקים מהן בעזרת תכניות העשרה כמו בריכה הידרותרפית, רכיבה על סוסים ועוד פעיליות שברובן לא ממומנות על ידי מדינת ישראל.

עם זאת, סטפק לא מסתפק בפעילותו האישית אלא עושה מאמצים להשפיע על מכרים וקולגות להצטרף לפעילות הפילנתרופית ולתרום או להשתתף בפעילות למען החברה. הוא מעורב בהובלה של מיזמים חברתיים לקידום גיוון בחברות וארגונים בישראל, והוא מתכנן לפעול לקידום תעסוקת מבוגרים מעל גיל 40 ותעסוקה בפריפריה.

אודות אבנר סטפק

 

אבנר סטפק הוא הבעלים וסגן היו"ר של בית ההשקעות מיטב. בנוסף להובלתו את בית ההשקעות השני בגודלו בישראל, סטפק מקדיש חלק ניכר מזמנו, נסיונו והונו להתנדבות אישית בקהילה.

פרטים אישיים וקריירה

אבנר סטפק נולד בשנת 1974, וכבר מגיל צעיר החל לעבוד בעסק המשפחתי. אביו, צבי סטפק, מורה להיסטוריה במקצועו, ביצע הסבה לתחום ההון כאשר פתח בשנת 1977 עסק עצמאי קטן לניהול תיקי השקעות. כשנתיים לאחר מכן חבר סטפק אל שלמה סימובסקי והשניים הקימו את חברת מיטב. בשנים הבאות ביצע בית ההשקעות מיטב שורה של עסקאות רכישה ומיזוג עם בתי השקעות מתחרים, עד למיזוג הידוע מכולם עם בית ההשקעות דש. אבנר סטפק היה האדם שביצע חלק גדול מן התיווך מאחורי הקלעים, ובשנת 2007 קיבל את מושכות הניהול מאביו והפך למנכ"ל מיטב. בשנת 2010, לאחר מספר שנים במהלכן עברה החברה מספר שינויים, העדיף סטפק לעבור לתפקיד סגן יו"ר דירקטוריון מיטב דש השקעות בע"מ – תפקיד בו הוא מכהן עד היום.

סטפק גם שימש בעבר כגזבר בהתנדבות במפלגת העבודה וחלם להיכנס לפוליטיקה, אבל ויתר על כניסה לחיים הפוליטיים על מנת לפעול במישור אחרים לטובת החברה בישראל. 

בזמנו הפנוי סטפק חובב החלקה על הקרח, ומתגורר בשדה ורבורג עם אשתו מיכל ושתי בנותיהם.

 

שוקי מדנס