אבי נאור - מעשים טובים

בטיחות בדרכים

בנו של אבי נאור, רן, נהרג בתאונת דרכים כשהיה בן 19 בלבד. זמן קצר לאחר מכן, בשנת 1997, הקים נאור את עמותת אור ירוק ששמה לה למטרה לשנות את תרבות הנהיגה במדינת ישראל. פעילות העמותה כוללת השפעה על דעת קהל ועל החקיקה, לצד עשייה בתחומי הטכנולוגיה, המחקר והחינוך, והיא נחשבת לגוף הגדול והבולט ביותר בישראל אשר מתמודד עם סדרי הגודל האדירים של תאונות הדרכים ובעיות תחבורה נוספות.

ילדים ונוער בסיכון

יחד עם קבוצת תורמים פרטיים ומספר קרנות נוספות, פועלת קרן נאור בתחום הפנימיות וכפרי הנוער במדינה. זאת על מנת לסייע לבני הנוער והבוגרים שלהן לצאת ממעגל העוני ולהגדיל את סיכוייהם להשתלב בחברה הישראלית כמבוגרים שתורמים לחברה. הקרן שואפת להעלות מודעות, לגייס משאבים, לחזק את היכולות המקצועיות והניהוליות בכפרי הנוער ולהפוך אותם למרכזים מובילים בחינוך למצוינות.

קהילות צעירים

בשנת 2010 הקים נאור את קרן שח"ף, שותפות פילנתרופית שבה חברים ארגונים, קרנות ותורמים פרטיים מישראל ומחו"ל, שמטרתם להפוך את קהילות הצעירים לתנועה לאומית שתקדם ותחזק את הפריפריה. קהילות הצעירים הללו משלבות עשייה חברתית עם אורח חיים הסובב סביב הקהילה; בין היתר ניתן למנות תנועות נוער חלוציות, עולים מאתיופיה ומברית המועצות לשעבר, צעירים מן הציונות הדתית וקהילות המשלבות צעירים מן המגזר היהודי והערבי.

אותות הוקרה ופרסים

על פעילותו הפילנתרופית למען הקהילה הוענקו לאבי נאור מספר אותות הוקרה ופרסים. בין היתר הוענק לו אות הנשיא למתנדב בשנת 2003, פרס בובליק מן האוניברסיטה העברית בשנת 2011, עיטור נשיא המדינה בשנת 2013 ופרס ישראל למפעל חיים בשנת 2014.

אודות אבי נאור

אבי נאור הינו איש עסקים, מנכ"ל חברת אמדוקס לשעבר וחתן פרס ישראל למפעל חיים בשנת תשע"ד. בנוסף נאור הוא גם פילנתרופ התורם למגוון מטרות חברתיות ופעיל למען שינוי ושיפור תרבות הנהיגה בישראל באמצעות עמותת "אור ירוק" שהקים בשנת 1997 ואותה הוא מנהל עד היום.

קריירה

נאור נולד בחיפה, גדל והתחנך בקריית טבעון. בשנת 1982 היה אחד ממקימי "עורק אינפורמיישן", חטיבה בקבוצת "עורק" שנועדה לבצע מהפכת מיחשוב בחברת "דפי זהב". בשנת 1985 נרכשה "עורק אינפורמיישן" על ידי חברת הטלפונים האמריקאית ושינתה את שמה לחברת אמדוקס.

תחת הנהגתו של אבי נאור לאורך רוב שנות קיומה הפכה אמדוקס לאחת מחברות ההייטק הישראליות הגדולות והידועות בעולם, הודות לפיתוח תוכנות ושירותים בתחום מערכות חיוב הלקוחות ("בילינג"). מוצרי אמדוקס מיוצרים במרכזי פיתוח רבים בעולם, בין היתר בישראל, ארה"ב, הודו וברזיל, והם משווקים בלמעלה משישים מדינות ברחבי העולם.

נאור עצמו מכר את מניותיו באמדוקס בשנת 2002 בעבור כ-300 מיליון דולר, ויחד עם מספר אנשים שפרשו גם הם מן החברה הקימו קרן עסקית חדשה בשם אפטרדוקס, המקשרת בין משקיעים לבין מיזמים עסקיים תוך שימוש בידע הניהולי שנצבר באמדוקס.

בשנת 2010 מונה נאור ליו"ר חברת ריטליקס, המספקת תוכנות ושירותים לרשתות שיווק קמעונאיות בכל העולם.

פעילות חברתית

אבי נאור נחשב כאחד מן הפילנתרופים הגדולים בישראל. מדי שנה הוא תורם 4% מהונו האישי על מנת לתמוך בפעילויות חברתיות שונות למען הקהילה, ועל אף עסקיו הרבים הוא עדיין מעורב באופן אישי בכל הקצאות התרומות ובמדידת השפעתן על החברה מבחינה אפקטיבית.

בין היתר ייסד את קרן נאור להשקעות חברתיות בישראל, אשר מקדמת ערכי תרומה לחברה ויצירת שותפויות אסטרטגיות מתוך מטרה לבצע שינוי משמעותי בחברה הישראלית. תוך שיתוף פעולה עם הממשלה, פועלת קרן נאור בשלושה אפיקים מרכזיים:

אבי נאור