קרן שטיינמץ
קרן אניאס ובני שטיינמץ

קרן אניאס ובני שטיינמץ

נוער בסיכון

קרן שטיינמץ פועלת למען נוער בסיכון באמצעות תמיכה בעשרות ארגונים העורכים פעילויות ייחודיות עבור נערים שלא נמצא עבורם מענה ראוי במסגרות אחרות: פעילויות שטח, רכיבת סוסים, אמנות, מחול, כדורגל, ימאות ועוד מכוון כלים טיפוליים המעניקים לנערים הללו סיכוי להצליח על אף הקשיים ולנהל חיים תקינים.

מועדוניות בנתניה

קרן שטיינמץ, יחד עם עמותת עזרה ותקווה, תומכת בשבע מועדוניות הממוקמות בשכונות נזקקות בנתניה, אליהן מגיעים בכל שנה עשרות ילדים בכיתות א' עד ב' לאחר סיום יום הלימודים. במועדוניות הללו מקבלים הילדים ארוחות חמות, סיוע בהכנת שיעורי בית ופעילויות העשרה.

מלגות לסטודנטים

מדי שנה מעניקה הקרן עשרות מלגות שנתיות בגובה אלפי שקלים לסטודנטים במכללת נתניה הנקלעים למצוקה כלכלית. בתמורה, הסטודנטים מתבקשים לתרום מזמנם לקהילה בפעילויות חברתיות, בחונכות ובסיוע לתלמידים המתקשים בלימודיהם.

פעילויות נוספות

קרן שטיינמץ תומכת גם בגופים ובתכניות אשר יש חזונם חופף לאלה של בני ואניאס שטיינמץ או הקרן הנושאת את שמותיהם, דהיינו כאלה הקשורים לחינוך, תרבות, רווחה ובריאות.

בין הגופים והתכניות המסתייעים בקרן שטיינמץ ניתן למנות את האגודה למלחמה בסרטן, האגודה למען החייל, מוזיאון ת"א לאמנות, בתי חולים, תכניות חינוכיות בבתי ספר ולמשפחות נזקקות.

קרן אניאס ובני שטיינמץ

קרן שטיינמץ נוסדה ב-2006 במטרה לבנות בישראל חברה חזקה וחסונה יותר, באמצעות מגוון דרכים כגון מימון תכניות חינוך, תרבות ובריאות לילדי הגיל הרך ונוער בסיכון, מן השנים הראשונות לחייהם ועד ללימודים אקדמיים – כדי לתת להם את האפשרויות הטובות ביותר להתפתח ולהפוך לבוגרים אחראיים אשר תורמים למשפחתם ולקהילתם.

אודות מייסדי הקרן

מייסדי הקרן, בני שטיינמץ ואשתו אניאס כבר עשו רבות למען הכלל עוד בטרם הקימו את הקרן הקרויה על שמם, והיא נועדה למזג את פועלם ההתנדבותית לקורת גג אחת, ולפעול במשותף לקידום חזונם – חזון של עתיד טוב יותר לאלפי ילדים, ומכאן לחברה הישראלית כולה.

בני שטיינמץ הוא איש עסקים ישראלי הפועל במדינות רבות ברחבי העולם, ובין היתר משמש כיועץ לחברה פרטית העוסקת בנדל"ן, שוק ההון ומשאבי טבע. בנוסף, שטיינמץ מעורב ביוזמות פילנתרופיות מגוונות, כגון תמיכה במוזיאון ת"א לאמנות. אניאס שטיינמץ היא נשיאת עמותת עזרה ותקווה, וגם היא עוסקת במגוון פעילויות פילנתרופיות. יחד, בני ואניאס שטיינמץ מכהנים כיושבי הראש של קרן שטיינמץ.

ילדי הגיל הרך

השנים הראשונות בחייהם של ילדים הן השנים הקריטיות ביותר להתפתחותם, הן השכלית והן הרגשית, וכן לבריאותם הנפשית בעתיד. כך מאמינים בני שטיינמץ ואשתו, ולכן זהו הקו המנחה את קרן שטיינמץ בפעילותה הענפה למען ילדי הגיל הרך, בין היתר במאמץ לשפר את השירותים הניתנים להם, הגברת המודעות לחשיבות הטיפול המקצועי בהם וקביעת אחריותן של המדינה ושל הרשויות המקומיות להתפתחותם.

קרן שטיינמץ פועלת בתיאום עם עיריות ומועצות מקומיות למען הקמת מרכזים מקצועיים ייחודיים לילדים בגיל הרך ובתפעולם. כמו כן רואה הקרן חשיבות עליונה בפיתוח ידע מקצועי, ועל כן מיישמת מערכי הדרכות והכשרות ביישובים הללו, בין היתר אמצעות הקמתם של פורומים מקצועיים המיועדים למנהלי יחידות הגיל הרך, כמו גם לאנשי מקצוע פרא-רפואיים שעובדים בטיפות חלב. כמו כן, הקרן עורכת מספר ימי עיון מקצועיים בשנה, מקיימת תכניות הכשרה לאנשי מקצוע ותכניות להדרכת הורים.

המרכזים המקצועיים לגיל הרך שהקימה קרן שטיינמץ בכל רחבי הארץ העניקו עד כה את שירותיהם ליותר משישים אלף ילדים ומשפחותיהם, והפכו למודל של עבודה מקצועית בתחום הגיל הרך אשר מיושם ברשויות מקומיות נוספות.