עמותת פעמונים - מעשים טובים
עמותת פעמונים

עמותת פעמונים

השלושה החליטו לנקוט בדרך פעולה שונה: כל משפחה שנזקקה לעזרה קיבלה מלווה צמוד שבשלב הראשון היה עליו לאתר את מקור הבעיה הכלכלית; בשלב השני גיבש תכנית שיקום כלכלית מותאמת לצרכיה, הכנסותיה והוצאותיה של המשפחה; ובשלב השלישי והאחרון ליווה והדריך את המשפחה לאורך זמן, עד שהצליחה ללמוד כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית. כך לדוגמה חלק מן המשפחות למדו כיצד לצמצם את הוצאותיהן, חלק למדו כיצד להגדיל את הכנסותיהן ועוד.

משלושה מתנדבים לאלפים

פעילות "פעמונים" זכתה להצלחה, מתנדבים נוספים הצטרפו ובשנת 2002 הפך הארגון לעמותה. כיום פועלים במסגרת "פעמונים" עשרות יועצים מקצועיים, מאות מנחי קבוצות ואלפי מתנדבים ב-24 איזורים ברחבי הארץ. מאז הקמתו ועד היום סייע הארגון לרבבות משפחות ויחידים – רבים מהם, משהבינו כיצד לשנות את אורח חייהם והצליחו להפוך את המינוס בבנק לפלוס, מתנדבים בעצמם בעמותה על מנת להעביר את הידע שרכשו הלאה, אל מי שעדיין זקוקים לו.

רוב תקציב עמותת "פעמונים" מקורו בתרומות מן הציבור, והן מסייעות לתפעולו של שיתוף פעולה בין העמותה לבין ארגונים שונים ומחלקות רווחה ברחבי הארץ, לערוך השתלמויות למתנדבים, לקיים הרצאות לתלמידים וחיילים משוחררים ועוד.

אודות עמותת פעמונים

עמותת "פעמונים" היא ארגון המורכב ממתנדבים המסייעים למשפחות וליחידים להיחלץ ממצבי מצוקה כלכליים – לא באמצעות מענקים או הלוואות אלא על ידי חינוך ומתן כלים והרגלים להתנהלות כלכלית נבונה. מתוך שאיפה למציאות בה משפחות מצליחות לנהל חיים כלכליים באופן מאוזן ואחראי, העמותה מלמדת אותן כיצד למצות את כושר ההשתכרות, כיצד לנהל תקציב מאוזן, כיצד להסדיר חובות וכיצד לפתור בעיות כלכליות מסובכות. בנוסף, עמותת "פעמונים" מקיימת פעילויות הסברה מגוונות על מנת להקדים תרופה למכה, ולמנוע שקיעה למצבי משבר כלכלי.

עמותת פעמונים

תחילת הדרך

"פעמונים" הוקמה בשנת 1997 כיוזמה של שלושה צעירים, אוריאל לדרברג, יעקב פרידמן ויעקב יעקבוביץ, שרצו לעזור למשפחות קשות יום באיזור ירושלים. הם החלו את פעילותם באמצעות מתן כספים וכיסוי חובות, אולם במהרה הבינו שדרך הפעולה הזו פותרת את הבעיות הכלכליות של המשפחות לטווח הקצר בלבד, ולאחר מספר חודשים הן חזרו שוב.