על עמותת גדולים מהחיים
גדולים מהחיים

גדולים מהחיים

תחומי הפעילות

מאז הקמתה ועד היום סייעה עמותת "גדולים מהחיים" ללמעלה מ-10,000 ילדים ומשפחות להתמודד עם המחלה, וזאת באמצעות התמקדות בשלושה תחומי פעילויות:

שמחה

העמותה מפעילה מערך מקצועי לתמיכה נפשית וסוציאלית הן בילד החולה והן במשפחתו. פעילויות העמותה יוצרות עבור הילדים הללו רגעים של אושר, מהוות הפוגה משגרת הטיפולים הלא-פשוטה ומחזקות את שמחת החיים שלהם, בתקווה להעניק להם כוחות נפש להתמודד עם המחלה הקשה.

בריאות

העמותה מחזקת מחלקות אונקולוגיות בבתי חולים בכל רחבי הארץ, באמצעות רכישת ציוד רפואי משוכלל, שיפור בתנאי האשפוז, מימון של תרופות וטיפולים שאינם נמצאים בסל הבריאות, מימון תקנים נוספים עבור צוותים רפואיים וסוציאליים, מימון והקמת חדרי פעילויות לילדים וכדומה.

תקווה

העמותה פועלת להעלאת המודעות בקרב הציבור ולשיפור חקיקה אודות זכויותיהם של ילדים חולי סרטן, משקיעה בחינוך ומרכזת מידע בנוגע למחלה ולאתגרים הכרוכים בה. כמו כן העמותה מאפשרת לילדים הנמצאים בתקופות החלמה מן המחלה לעבור תהליכי העצמה על מנת להקל עליהם את השיבה לשגרת החיים הנורמטיבית.

ערב גאלה שנתי של גדולים מהחיים

אודות גדולים מהחיים

בכל שנה מאובחנים מאות מקרים חדשים של סרטן בקרב ילדים. במהלך תקופות האבחון, האשפוז והטיפולים, הילדים ומשפחותיהם עומדים בפני אתגרים תפקודיים, כלכליים ורגשיים רבים. הם נאלצים להתמודד עם מציאות שמעוררת פחדים וחרדות, בלבול, חוסר אונים הנובע ממחסור במידע, בדידות, עייפות, קושי בהתנהלות מול מוסדות, קושי בהתארגנות הלוגיסטית בתוך המשפחה, צורך ברכישת תרופות שחלקן בסל התרופות וחלקן מצריך גיוס ממון רב, ואלו רק חלק מהאקשיים העומדים בפניהם. לאחר שתקופת האשפוז מסתיימת, הילדים והמשפחות ניצבים בפני אתגרים נוספים, עליהם להסתגל מחדש בשגרת החיים ולשלב בתוכה את שגרת הטיפולים והמעקב.

רקע היסטורי

עמותת "גדולים מהחיים" נוסדה בשנת 2000 על מנת לסייע לילדים ולבני משפחותיהם להתמודד עם שלל האתגרים הללו. מייסדי העמותה, בעצמם הורים לילדים חולי סרטן, שואפים לשפר את איכות החיים של משפחות עם ילדים חולי סרטן, וזאת ללא הבדלי לאום, דת או מין. העמותה מלווה את הילדים והמשפחות למן הרגע בו מאובחנת בהם המחלה ועד להחלמתם המלאה, תוך השקעת מאמצים רבים בניסיון לחולל שינוי משמעותי בחייהם, על ידי יצירת חוויות חיוביות ומשמחות לצד שיפורים מתמידים באיכויות הטיפול ובתנאים הרפואיים.

 ערב גאלה למען גדולים מהחיים

כמידי שנה, ב-26 בפברואר 2017, ערכה עמותת "גדולים מהחיים" ערב גאלה חגיגי ומפואר המיועד לילדים חולי סרטן. כל הכנסותיו של הערב מיועדות לקרן בריאות המממנת תרופות, פריטי ציוד רפואי ומגוון טיפולים אשר אינם כלולים בסל הבריאות. גם השנה, בסוף חודש פברואר, התקיים האירוע השנתי בהיכל התרבות על שם צ'רלס ברונפמן שבתל אביב.

הערב עמד בסימן מחווה לשיריו האהובים של הזמר לאונרד כהן, אשר הלך לעולמו מספר חודשים לפני כן. יושבי הראש של ערב הגאלה, מר אריה בכר ועו"ד אמיר עמר, יחד עם צוות מסור ומעורר השראה, בנו ערב מרגש בו השתתפו שירי מימון, שלומי שבן, אסף אמדורסקי, מוקי, יזהר אשדות, שי צברי ודיקלה, אשר שרו את מיטב להיטיו הגדולים של כהן בליווי מוסיקלי מיוחד של תזמורת הסימפונט של רעננה. את הערב הנחו בהתנדבות בפעם הרביעית ברציפות גיא זוארץ ויעל בר זהר, ובקהל ישבו אנשי עסקים רבים, אישי ציבור ידועים ומובילי דעת קהל. האירוע היה גם פתוח לקהל הרחב אשר הוזמן ליהנות ממופע מוסיקלי ייחודי ובמקביל לתרום לפעילות עמותת "גדולים מהחיים".

מנכ"ל העמותה, מר ליאור שמואלי, סיפר כי משפחות רבות לילדים שחלו בסרטן נאלצות לממן מכיסן את התרופות, הציוד הרפואי והטיפולים המתבצעים בישראל ובחו"ל. העמותה מקבלת מדי שבוע עשרות רבות של פניות ובקשות המגיעות הן ממשפחות והן מרופאים, אולם המימון הציבורי הקיים פשוט לא מצליח לספק את הפתרונות ההולמים לילדים, וזו הסיבה לקיומו של ערב הגאלה מדי שנה.