ילדי תשובה - מעשים טובים

בחודש אפריל האחרון, בטקס גדול וחגיגי שהתקיים במכללה האקדמית בנתניה, חולקו לסטודנטים מלגות לימודים מטעם קרן דלק למדע, חינוך ותרבות. בטקס השתתפו מר יצחק תשובה, הבעלים ובעל השליטה בקבוצת דלק ובקרן דלק, וכן אישים נוספים מן הקבוצה ומן המכללה האקדמית נתניה.

חלוקת המלגות מטעם קרן דלק הפכה כבר למסורת שנתית במכללה. קרן דלק מחלקת מלגות מדי שנה בשנה לתלמידים מעוטי יכולת אשר הישגיהם בלימודים גבוהים. באופן כזה יכולים הסטודנטים הללו, המכונים "ילדי תשובה", לזכות בסיכויים שווים עם סיום לימודיהם ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם.

אודות קרן דלק למדע, חינוך ותרבות

קבוצת דלק היא אחת מקבוצות ההשקעות הגדולות בישראל, ומאז שנת 1998, עת נרכשה על ידי יצחק תשובה שהפך לבעל השליטה בה, הקבוצה משקיעה רבות בתחומי המדע, החינוך והתרבות באמצעות קרן מיוחדת, היא "קרן דלק", המרכזת את כלל פעילויות התרומה לקהילה ולחברה תחת קורת גג אחת.

נוסף על פעילותה למען סטודנטים ותלמידים הזקוקים לעזרה כלכלית על מנת להצליח בלימודיהם ולאחר מכן בשוק העבודה, קרן דלק למדע, חינוך ותרבות מסייעת גם ללוחמים משוחררים, למימון מחקרים רפואיים, לחלוקת מזון לנזקקים, לשיפור הישגיהם של תלמידי ישראל והעלאת הזכאות לבגרות. פעילות הקרן ממומנת על ידי חברות קבוצת דלק.

לוגו קבוצת דלק

אודות יצחק תשובה

תשובה עלה מלוב לישראל עם הוריו כשהיה תינוק פעוט, והמשפחה השתכנה בנתניה. בעיר הזו תשובה גדל, התחנך והחל בקריירה מצליחה בתחום הבניין. הוא אף כיהן מספר שנים כחבר מועצת עיריית נתניה, ועם סיום תפקידו המשיך לפתוח את פעילותו העסקית בישראל ובארה"ב, אולם גם כאשר עסקיו שגשגו ותשובה הפך למיליארדר, לנתניה נותרה פינה חמה בליבו.

כיום תשובה תומך באמצעות קרן דלק בשורת פרוייקטים הקשורים לחינוך והשכלה, והוא חתום על הקמת קרנות ומלגות עבור תלמידים וסטודנטים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות. בין היתר מאמצת הקרן את המכללה האקדמית נתניה, תורמת ותומכת בפרוייקטים מיוחדים של המכללה ומעניקה מדי שנה כ-300 מלגות לסטודנטים מצטיינים הלומדים בה. בטקס שנערך באפריל האחרון צוין כי עד כה חולקו לסטודנטים של המכללה האקדמית 5,000 מלגות.